A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Галицький ліцей
імені Ярослава Осмомисла
Галицької міської ради Івано-Франківської області

Як пережити карантин без шкоди для себе та рідних?

Дата: 04.05.2020 16:22
Кількість переглядів: 239

Фото без опису

Як пережити карантин без шкоди для себе та рідних?

 

Більшість із нас в цей період життя знаходиться на вимушеному карантині. І наше завдання – успішно його пережити, але без негативних наслідків, як для фізичного так і для психологічного здоровя.

Такого роду ізоляція може впливати на нас по-різному. Безумовно, навіть у найскладніших життєвих ситуаціях слід знаходити позитив. Тому, навіть в сьогоднішніх буднях можна відшукати плюси. Для прикладу : провести час із рідними, здійснити он-лайн подорож, почитати цікаву літературу або зробити те, на що бракувало завжди часу. Окрім позитиву, дана ситуація може мати негативний вплив на міжособистісні стосунки, зокрема між членами родини. І це не дивно, якщо в період звичного, активного життя, тобто до карантину, ми мали можливість переключатися з одного виду діяльності на інший, то тепер можемо спостерігати, що ведемо пасивний спосіб життя, який втомлює і виснажує нас. Якщо раніше негативні прояви можна було витіснити різними способами і за межами дому (прогулянка, спорт, робота, спілкування з друзями…),то тепер емоції слід контролювати і витісняти (тобто позбуватися) в межах власної оселі без психологічного травмування близьких.

Якщо із позитивними емоціями, найімовірніше, проблем не виникне, то що робити із негативними? Найкраще давати рекомендації кожній людині індивідуально, але є декілька, які будуть корисні усім.

  1. Найперше, слід усвідомити, що пандемія не буде тривати вічно.

  2. Важливо прийняти ситуацію і пристосуватись до неї.

  3. Пам’ятаймо, стосунки зруйнувати набагато легше, ніж їж відновити.

  4. Знайдіть свій спосіб витіснення емоцій, але який не заважатиме оточуючим ( малювання, танці, спів, фізичні вправи, навіть ті, які ми можемо робити у себе вдома).

  5. Окрім спільного проведеного часу з рідними, намагайтеся знайти час для себе та можливість усамітнитися від членів сімї.

  6. При виникненні труднощів не намагайтеся знайти винних або звинуватити у всьому рідних. Такі дії сприятимуть конфлікту.

  7. Розділіть домашні обов’язки між членами родини та сумлінно виконуйте їх.

  8. Спільно із членами родини складіть графік зайнятості під час карантину.

  9. Не забувайте про компліменти та приємні слова.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень